poniedziałek, 30 grudnia 2013

Koniec roku

Mam chandrę, łamanie w kościach więc pewnie jakaś grypa się przyplącze, kryzys wieku średniego,'koniec roku i zawiść mi wątpia szarpie na widok mężawciążmegoaktualnietrzeźwego szalejącego z pędzlem po płótnie. I nawet sobie podśpiewuje w szale tworzenia:-(. A ja nawet czekolady nie mogę się najeść w ramach poprawy humoru, bo mi wątroba daje znać o sobie:-(. Jawna niesprawiedliwość!!!
To sobie pomyślałam (ha, ha ja i myślenie), że przeczytam może coś zabawnego, lekkiego co czarne chmury złego humoru odpędzi. I poszłam do biblioteki, i poprosiłam pracującego tam fachowca o coś lekkiego i zabawnego, i dostałam Grocholę... Nie przepadam za nią, ale uznałam, że skoro coś lekkiego, to Grochola może być. I wróciłam do domu, herbatkę z cytryną sobie zrobiłam, kocem się owinęłam na fotelu i czytać zaczęłam... Przez całe 169 stron próbowałam się pośmiać, ale nie dało rady. A nie dało, bo "Trzepot skrzydeł" traktuje o gorącej przemocy domowej. O sprawcach i ofiarach. O tym co silniejszy może zrobić słabszemu. O powolnym odbieraniu osobowości. Na poważnie i bez przymróżenia oka. Nadal nie przepadam za Grocholą, ale książka nie była zła. I tylko zastanawia mnie, jakim trzeba być człowiekiem, żeby akurat tą pozycję polecić jako lekką, łatwą i przyjemną?  Zagwozdka.

Ale najważniejsze w tej chwili to życzenia dla Was :-)


Moim przemiłym czytaczom tym jawnym i tym ukrytym życzę szampańskiej zabawy, dotrzymania postanowień noworocznych, marzeń które na pewno się spełnią i wszystkiego naj, naj, najlepszego w nadchodzącym roku. I żeby był lepszy od tego, co się kończy.

                                                     HEPPI NIU JER :D

6 komentarzy:

 1. Wszystko fajnie, ale przecież nie strzelamy, koleżanko! Co to za fajerweki?? :)

  Książkę znam. Mocna. Dobra.

  Wszystkiego dobrego! Odwagi do zmian, bo one są dobre i dzieją się i tak, czy chcemy czy nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przepraszam, ale te fajerwerki statyczne są. I bez głosu :-). Reksio śpi i się nie boi:-). I dziękuję Gosianko Gurowianko za wszystko, co od Ciebie dostałam:-)

   Usuń
 2. dziękuję
  i dla Ciebie - niech Ci się spełni to, czego pragniesz a nawet więcej, samych radosnych dni!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musi się spełnić, skoro tacy wspaniali ludzie składają mi życzenia.
   Dziękuję Klarko :-)

   Usuń
 3. Dobrego Nowego Roku, niech się wszystkie supełki porozwiązują, niech wszelkie zakręty będą we właściwe strony, przyjaciele od biedy niech nigdy nie zawiodą. Niech się darzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozplątywanie od stycznia się zaczyna :-). I dziękuję za piękne życzenia, w zamian życząc samych słonecznych i kolorowych dni:-).
   Dobrego roku :-)

   Usuń