poniedziałek, 30 stycznia 2017

Wymiatam, czyli podsumowanie po dwóch latach.

Dwa lata minęły nawet nie wiadomo kiedy. W sensie wiem, że 26-01-2015 krótko po północy przekr oczyłam niewidoczna granicę polsko-niemiecką, co objawiło się pytaniem Niemęża " a rołming masz włączony" i długotrwałą awanturą o tenże, przerwaną nową awanturą dla odmiany o mieszkanie, które teoretycznie zaklepane, praktycznie uciekło nam sprzed nosa.
Czas szybko biegnie. Okrzepłam w germańskiej rzeczywistości i tylko chwilowe napady depresji emigracyjnej, połaczonej z nierozumną chęcią powrotu na ojczyzny łono przerywają ten pochód wciąż do przodu. Zrozumiałam też swój problem z germańskim, bo z nim zawsze już będę mieć problem-ano łapię go niejako z powietrza, ucząc się nie wiadomo kiedy, więc źle nie jest, w zasadzie mając problem z rozmówcą tylko wtedy, kiedy ten rozmówca nie chce mnie zrozumieć. Mój problem jest taki, że bym chciała o wszystkim gadać, a tu z nagła brak potrzebnych słów i radosny słowotok zdycha. Tak że tego- nie jest źle. Zdrówko też daje radę, pracę mam, pies wciąż macha radośnie ogonem, Niemąż żywy i tylko z rzadka niemiły, znów potrafię w złych sytuacjach dostrzec dobre strony. I po raz pierwszy w swoim życiu pozwoliłam sobie na luksus  świadomego nielubienia. Dla tzw "normalnych" ludzi to, że kogoś nie lubią, albo ktoś nie lubi ich, jest zwyczajną sprawą. Dla takich jak ja, którzy zabiegają o sympatię każdego bez względu na koszty emocjonalne jakie ponoszą, luksus nielubienia jest czymś wyjątkowym. To że nie lubię kogoś, a ten ktoś też nie lubi mnie jest czymś nowym i czasem uwierającym jak kamyk w bucie. Ale kamyk można wytrzepać z buta i znów będzie ok. Więc wymiatam :DDDD.

I dziękują Wam wszystkim za stałą obecność w moim życiu, za ciepłe i wspierające słowa, kiedy ich najbardziej potrzebowałam. Z dawnych realnych wydawałoby przyjaciół  została tylko ta co zawsze Wsóweczka z nowszych ostrowskich nikt. I tak jest dobrze-lepiej mniej, za to wysoka jakość, niż stada byle czego.

No to tego tam-do napisania:)

10 komentarzy:

 1. Wymiataj wymiataj. Takie sprzątanie jest bardzo potrzebne.
  Ale stąd nie wymiataj brońbuk. Siem przyzwyczaiłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałam, że nierozumne😁.Zostaję ile się da😊

   Usuń
 2. Jak dobrze, że już jesteś Dedytko.
  regian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam cały czas, tylko troszkę się działo i nie miałam kiedy pisać. Teraz już czas jest. Dziękuję😊

   Usuń
 3. serio mogłaś lubić każdego? nie do wiary!
  teraz będę siedzieć do drugiej w nocy i robić bilans kogo kocham kogo lubię a kogo chciałabym zdzielić siekierą.
  Ciebie lubię!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serio, serio😁. Ja Ciebie też-od pierwszego przeczytanego posta pierdylion lat temu😊

   Usuń
 4. Też tu jestem i czytam, choć rzadko piszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym co są obecni okiem też dziękuję😊. Witaj Anko😊

   Usuń
 5. Juz sie martwilam, ze jakies kataklizmy po Tobie chodza. Zobaczysz, ze z tym mówieniem po germansku jeszcze zaskoczy, choc to straszne narzecze :). Nielubienie co poniektórych bardzo zycie ulatwia, wiec powodzenia z nowo nabyta zdolnoscia :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już zaskoczyło, z tym że jak z nie mam z kim gadać, to tego nie wiem he he. A małe kataklizmy były😊.

   Usuń