poniedziałek, 15 lipca 2013

Jestem (nie)dobrą żoną :-)

      Mążmójprawietrzeźwy w ubiegłym tygodniu obchodził bolesną rocznicę swych narodzin.
Ciężar tego wydarzenia  tak go widać przygniótł, że uznał konieczność ulżenia sobie w tym bólu i zapodał
lekarstwo nisko procentowe. W małych ilościach , za to podawał je sobie do niedzieli.
Jeszcze przed tym jakże ważkim wydarzeniem w postaci rocznicy, zaplanowałam dla niego urodzinowy tort, w nagrodę za dobre sprawowanie :-). Dobre sprawowanie poszło się paść na zieloną trawkę, więc teoretycznie należało odmówić nagrody. I tu się narodziła uzasadniona wątpliwość: jemu nagrody nie, ale dlaczego dla mnie kara? I wtedy wymyśliłam iście machiavelliczny plan: tort będzie, ale taki którego on zje najwyżej parę łyżeczek, a całą WIELKĄ RESZTĘ zjem ja !!! :-).
Zrobiłam tort bezowy. Z bitą śmietaną. Z malinami i jagodami. Pycha!!!!
Tak jak przewidywałam mążmójprawietrzeźwy zjadł ze swojej porcji tylko bitą śmietanę i owoce, bezy oddał mi. I stwierdził,żebym się nie gniewała, ale dla niego jest za słodki. Bardzo mnie przepraszał,że więcej nie zje... Oczywiście poczułam się urażona, bo ja się tak starałam a jemu nie smakuje... :-)).
I tak cały wielki tort jest dla mnie. Tych paru łyżek bitej śmietany nie będę żałować:-)).
 I żeby nie było-moje posiłki wczorajszy i dzisiejszy uważam za prawidłowo zbilansowane: są owoce, białko i węglowodany:-)). O konieczności późniejszego poszerzania otworów wejściowych nie będę wspominać. To będzie później. A dziś... Dziś cały dzień jest dla mojego torciku, ups pomyliłam się, torciku mężamegoprawietrzexwego. Nie zmarnuje się nawet okruszek:-))).

                                        Smacznego :-))
                                                 Torcik w całości ma średnicę 27 cm

                                          A to torcik w środku - 1 porcja pierdylion kalorii :-)))
4 komentarze:


 1. zazdroszczę Ci tego tortu. Pomysłem względem mężaprawietrzeźwego na piątkę. Wilk syty i owca cała. Któżby nie był zadowolony a zwłaszcza twoje JA. Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będziesz mieć chandrę, polecam się z torcikiem:-)
   Działa jak najlepszy antydepresant :-D

   Usuń
  2. przydałby się teraz przy obecnym moim samopoczuciu jak dostaje sie wypowiedzenie z pracy na wniosek kierownika a zwłaszcza gdy w piśmie zrobił ze mnie śmiecia nic nie wartego i bezużytecznego. Arabka

   Usuń
  3. No żesz kurwagonpełen zrobiła to!
   Arabko na kiedy torcik?

   Usuń